FC Libínky 1948 – Libochovany (06.09.20)

Premiérový zápas v novém ročníku jsme odehráli v Polepech, kde jsme se utkali se soupeřem z Libínek. Minulou sezónu jsme na stejné půdě proti stejnému soupeři jen tak tak uhájili šťastnou výhru 1:0, ale letos jsme začali daleko aktivněji. Kdybychom už ve dvacáté minutě vedli 4:0, nikdo by se nemohl divit. Nejprve jsme se hned z první akce ujali vedení. Tomáš Škárka po náběhu, sólu a lišácké kličce bezmocnému brankaři pohodlně skóroval do prázdné brány již ve čtvrté minutě. Naše šance střídala šanci. Do třícáté minuty utkání jsme na hřišti dominovali a na bránu domácích se valila jedna tutovka za druhou. Mělo to jen jednu chybu, nedařilo se nám přidat další branky. A tak zákonitě přišel trest v podobě gólu v naší síti po chybě v defenzivě a namazání soupeři do brejku. První půli jsme dohráli jako opaření a bylo potřeba zabrat a zvýšit efektivitu v zakončení. Druhý poločas však nezačal nijak příznivěji. Již po pár minutách se domácí hráč natáhl ke střele z velkého vápna a nechytatelně vymetl horní růžek naší brány. Naštěstí jsme se po obrdržení další branky oklepali a začali opět přebírat otěže zápasu. Domácí se stáhli, začali více faulovat a to nám stěžovalo rozehrávku a zakládání akcí. Dočkali jsme se v 65. minutě, kdy jsme našli skulinku v obraně a využil jí Honza Hauler svým prvním letošním gólem. Začalo se nám lépe dýchat a tlačili jsme se nadále do branky a chtěli vsítit rozhodující branku, která by domácí položila. Do pár dobrých šancí jsme se ještě dostali, ale žádnou jsme nevyužili. Zápas se tak rozhodoval v penaltách, které jsme nakonec díky našemu skvělému brankáři zvládli lépe a odvážíme si tak dva body. FC Libínky 1948 – Libochovany tak po zápase plném našich nevyužitých šancí 2:3np (1:1). Statistiky utkání zde.

Příští mistrovský zápas odehrajeme na domácí půdě proti soupeři z Podsedic. Výkop je v sobotu 12. září již od 14:00!