SŽ, Dorost: FK Vchynice/Slavoj Sulejovice, TJ Sokol Straškov-Vodochody (17.-18.09.2022)

Nejkrásnější zprávou z fotbalového víkendu Libochovan (17.9.-18.9.2022) bylo narození syna trenéra Michala Melena. Všichni celé rodině gratulujeme!!!

Všechny fotbalové zápasy se tento víkend odehráli venku. Nejprve Starší žáci v sobotu dopoledne vyjeli na hřiště do Sulejovic. Za velmi nevlídného počasí (deště a zimy) naši borci opět odhodlaně vlítli do zápasu. Ačkoliv na naší střídačce chyběli 3 kluci z důvodu nemoci, hráči a hráčka na hřišti nevypouštěli žádnou šanci a nehleděli na déšť ani mokrý terén. Ve 13. minutě si míč na přímý kop připravil Mišon – Šíma Vocásek a zavěsil střelu pod břevno. Brankář si na míč pouze sáhl, nezachytil ho a naši se dostali do vedení. V další hře se pak snažili skóre navýšit, zkoušeli i dlouhé pasy od stopera Ondry Filingera až na útočníky Šímu Vocáska a Pepu Klempu, ale ani tyto varianty nebyly tento den úspěšné. Protihráči se také tlačili na naši polovinu, kde ale opět bezvadně fungoval obranný val před brankou, kterou obsadil Jarda Poláček.

Ve druhém poločase se tlak domácích trochu zvýšil a naše 2 útočníky bránili 4 domácí hráči. Ale i naši se dostávali do šancí, zdálo se, že mají stále o trochu víc navrch a kromě útočníků mohl zaskórovat i Lukáš Vavák nebo Venda Tomášek. Bohužel se však změnit skóre povedlo domácím, střela našemu brankáři vypadla a spadla smolně do brány. Do konce hry se již výsledek nezměnil a následovaly penalty.

Protože v našem týmu již nemůže hrát zkušený brankář Matěj Vyšata, bylo na tréninku před zápasem rozhodnuto, že v případě penaltového rozstřelu půjde chytat kapitán Ondra Filinger. Ačkoliv se snažil „lítat“ v bráně a občas vystihl i směr střel soupeře, tentokrát domácí byli stoprocentní a penalty vyhráli 4:1, našim se tentokrát nedařilo. A tak si libochovanští žáci odvezli tak trochu nezaslouženě jen 1 bod. Zatím se drží stále na 1. místě v tabulce (s 10 body), protože některé týmy ještě neodehrály zápasy 4. kola. Ohrozit je může ale jen tým FK Viktorie Čížkovice, který dosud nasbíral 9 bodů.

I tak všem aktérům hry děkujeme, byl to zápas v náročném počasí a přesto naši borci opět bojovali ze všech sil!

V neděli dopoledne 18.9.2022 vyrazil Dorost sehrát další fotbalové utkání do Straškova. Předpokládal se náročný zápas mezi průběžně prvním a druhým týmem tabulky, a tak tomu i bylo. Za velmi větrného počasí se v prvním poločase dařilo našim držet s protihráči krok a šance byly na obou stranách hřiště. Domácí hráči šli ale do všech soubojů ostřeji a bohužel rozhodčí zákroky netrestal. Do konce poločasu se žádný z týmů neprosadil a skóre zůstalo ve stavu 0:0.

Ve druhém poločase domácí zvýšili hned od úvodu tlak a povedlo se jim ve 49. minutě dostat se do vedení. Najednou byli protihráči všude o trošku dřív a jejich přihrávky byly přesnější. A tak se již za dalších pár minut dostal soupeř do gólové šance, byl zastaven, následovala penalta a měnilo se skóre. Jen o pár minut později navíc přidali 3. (v 62. minutě) a 4. gól (v 66. minutě). Naopak v 70. minutě vlil do našich žil naději první gól našich borců. Brankář nejprve střelu Michala Nováka vyrazil, ale jen před branku, kde se nejrychleji zorientoval Pepa Klempa a dokázal rozvlnit síť branky soupeře. Poslední gól ale přidali opět domácí a vyhráli 5:1.

Zápas, zejména 2. poločas, výrazně ovlivnil rozhodčí, který se přiklonil na stranu domácích a je smutné, když už i zápasy dorostu jsou ovlivněny výkonem sudího.

Rozhodčí sice karty našel, ale jen pro naše hráče. První ji uviděl Jirka Klempa, který si dovolil ozvat se, že byl faulovaný bez míče (v 62. minutě). Po dalším faulu od brankáře domácích, tentokrát na Ondru Gašpárka, který zůstal ležet, vběhl s obavou na hřiště trenér a zdravotník, kterého sudí vykazoval ze hřiště. Těžko málokdo udrží za takových okolností svoje emoce, takže červenou dostal nejen náš trenér, ale později ještě i Michal Novák (zakopl míč). Poslední kartář byl Pepa Kunert (jen za žlutou). Domácí nevyfasovali kartu žádnou.

Do dalších zápasů budeme věřit v lepší přístup rozhodčích, aby fotbalová radost a fair play opět provázaly naše další utkání. Fotbalu zdar!

O dalším víkendu sehrají svůj zápas Starší žáci, v sobotu 24.9.2022 od 10 h na hřišti v Čížkovicích. Na libochovanském hřišti dospělí přivítají v sobotu od 13.30 h tým z Libínek. Dorost bude mít v neděli volno, zápas s Liběšicemi byl přeložen na pátek 28.10.2022.

Fotografie a videa na Faceeboku 🙂

Jitka F.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *