Dorost: TJ Sokol Libochovany – MSK Benešov nad Ploučnicí (23.10.2022)

V neděli 23.10.2022 přijel do Libochovan sehrát svůj zápas pro nás dosud neznámý soupeř z Benešova nad Ploučnicí. Utkání na domácím hřišti bylo plné překvapivých nefotbalových projevů a výkonů protihráčů a navíc zranili 2 naše dorostence (Jirku Klempu a těsně před hvizdem konce zápasu i Ondru Gašpárka). Velký dík tedy patří hlavně Vendovi a Monice, kteří bravurně zvládli naše hráče ošetřit. Pomoc poskytli i jednomu protihráči, prostě zdravotníci na svém místě!!!

Úvodní část zápasu nenasvědčovala nestandardnímu průběhu hry, naši borci se tlačili na polovinu soupeře a dařilo se jim. Z přímého kopu překonal Ondra Gašpárek brankáře soupeře, který jeho střelu podcenil, chtěl ji jen vykopnout nohou, ale míč se mu odrazil přes něj do branky. 2. minuta a vedení 1:0. Fanoušci, a nejen ti před stánkem, si mohli „zařvat“ a naši borci získali větší jistotu, že dneska to „dají“. V zápase opět spolu s Dorostenci hráli i „sokolíci“ ze Starších žáků, byla vidět již jejich vzájemná sehranost a snažili se včas zachytávat výpady soupeře v jeho útocích. Bohužel v jedné akci před naší brankou byla písknuta ruka a soupeř si připravil merunu na penaltovou značku. Probíhala 24. minuta zápasu a kapitán hostí poslal míč pro zemi do protipohybu našeho brankáře. Bylo tedy srovnáno na 1:1 a další boj začal nanovo. Naši dál hráli sebejistě a všichni jsme věřili, že to tam ještě padne.

Z rohu centroval Michal Novák, brankář míč vyrazil a ten propadl na volného nabíhajícího Pepu Kunerta, který ho napálil nekompromisně na bránu. Naši se opět dostali do vedení (v 37. minutě). Během další hry začal soupeř faulovat, rozhodčí jim zákroky pískal, za to ho hráči z Benešova začali kritizovat, a to i dosti vulgárně, a tím hra bohužel dostávala jiný rozměr. Mládež Sokola Libo se ale nenechala natlačit do stejného chování, ani rozhodit či strhnout k výměně názorů. Hráli dál svoji hru a snažili se využívat svoje šance. Ta přišla z přímého kopu Adase Hendla, na jeho centr výborně zareagoval Ondra Gašpárek a nikým neatakován poslal hlavou míč k tyči branky. Potvrdil tak vedení 3:1. Do konce poločasu zbývaly dvě minuty a skóre se již nezměnilo.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu, naši neustále drželi svoji hru v rovině fair-play. Soupeř ale neudržel svoje emoce, byl vulgární a bohužel se přidali i jejich trenéři. Rozhodčí situaci řešil, rozdával protihráčům nejprve žluté karty, následně vyfasovali i červenou a odcházeli do kabin. V jeden okamžik to dokonce vypadalo, že soupeř již nebude pokračovat ve hře. Nakonec se situace trochu zklidnila, pokračovalo se a náš tým dokázal ještě přidat 2 góly. Oba dával Ládik Holec a to v 67. a hned v 68. minutě. Soupeř dostal na závěr ještě jednu šanci, když v poslední minutě kopal penaltu, kterou opět jejich kapitán proměnil. Konečný stav tedy 5:2. Gratulujeme našim borcům k vítězství , k získání dalších 3 bodů do tabulky a věříme, že následující zápasy budou opět v režimu fair-play na obou stranách hřiště!!!

Prodloužený víkend, který začne tentokrát již v pátek 28.10.2022, bude opět fotbalový. Dorost čekají 2 zápasy, v pátek sehrají na domácím hřišti odložený zápas s týmem z Liběšic, výkop bude v 10.30 h. V neděli je pak čeká derby na hřišti ve Velkých Žernosekách, hvizd píšťalky uslyšíme v 10 h. Starší žáci v sobotu 29.10.2022 sehrají již závěrečné utkání podzimní sezóny, doma přivítají Čížkovice a bude se hrát o 1. místo v tabulce. V 10 h to vypukne. Dospělí nakonec sehrají zápas proti mužstvu z Třeboutic doma, v sobotu 29.10.2022, přesný čas bude upřesněn, sledujte stránky Sokola Libochovany.

Uvidíme se opět na hřišti v Libo, stánek bude otevřen (kromě zápasu dospělých) a ve Velkých Žernosekách. Krásné fotbalové zážitky!

Jitka F.

One thought on “Dorost: TJ Sokol Libochovany – MSK Benešov nad Ploučnicí (23.10.2022)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *