SŽ: TJ Sokol Libochovany – TJ Sokol Mšené Lázně (02.10.2022)

Zápas Starších žáků se odehrál mimořádně až v neděli 2.10.2022 od 13 h. Dopolední slunečné počasí zvalo fanoušky na domácí hřiště, kteří se těšili na spoustu gólových zakončení, ale nikdo netušil, jaké nervy a zvraty hra na hřišti přinese.

Bohužel hned úvod zápasu se povedl soupeři, který otevřel skóre ve svůj prospěch, neboť dokázal již ve 4. minutě dostat merunu za záda našeho brankáře Jardy Poláčka. Toto jednobrankové vedení soupeře „nakoplo“ a tlačil se na naši polovinu. Navíc se spustil déšť, který pak provázel celý zápas a několikrát pršelo velmi vydatně. Ale ani naši nebyli bez šancí. Přímý kop Ondry Filingera z poloviny hřiště orazítkoval horní břevno a skákavou odraženou střelu pohotově poslal zpět na branku Šíma Vocásek, ale prolétla nad. Několik dalších šancí Šímy, který tento zápas neměl „do party v útoku“ Pepu Klempu, bohužel končilo mimo tyče soupeřovy branky. A ani výpady soupeře skóre do konce poločasu nezměnily.

Do druhé půlky naši trenéři zkusili změnit rozestavění v týmu, na hrot se přesunul Ondra a Šíma se naopak místo něj stáhl do obrany. Ale úvod se opět vyvedl hostům a v 37. minutě navýšili svoje vedení. Naši mladí se ale nechtěli s tímto vývojem zápasu srovnat. Ondra začal získávat míče již na polovině hřiště a opakovaně kličkoval mezi jednotlivými protihráči, až se mu konečně ve 45. minutě povedlo průnikem po levém křídle snížit stav utkání na 1:2. Tato skutečnost vyburcovala celý tým. I když neustále lilo, našim borcům svitla naděje na lepší výsledek. Čas sice běžel a soupeř nás také tlačil, ale obrana se semkla a hlídala každý pokus o útok, střelu či šanci. Na protější straně hřiště Ondra neustále zkoušel proniknout a prosadit se. Při další sólové akci přihrál míč před branku, ten se přes Toma Šmilauera dostal k Radimovi Dvořákovi, který nezaváhal, vystřelil, protihráč střelu před brankou přizvedl a nechytatelně umístil pod břevno svého brankáře. Branka byla připsána Radimovi (v 67. minutě), bylo vyrovnáno a do konce zbývalo jen pár minut. Štěstěna a odhodlání všech našich, ale hlavně urputnost útočníka Ondry a jeho herní výkon přinesly v 69. minutě vítězný obrat v celém zápase, a to v poslední chvíli. Jako poděkování byl svými spoluhráči na zemi radostí „zavalen“. Jen několik vteřin poté byl zápas hvizdem píšťalky ukončen. Naši sokolíci tentokrát urvali 3 body a zůstali na průběžném 2. místě v tabulce. Na závěr předvedli domácím fanouškům své oblíbené skluzy v dresech po mokrém trávníku.

Úžasný výkon, vydřený obrat zápasu ve vítězství – děkujeme a gratulujeme!!!

Příští víkend se obě naše mládežnická družstva utkají s hráči z Budyně nad Ohří. Starší žáci v sobotu 8.10.2022 vyjedou sehrát svůj zápas na hřiště soupeře, výkop bude v 10 h. Dorost bude v neděli 9.10.2022 od 10 h hrát doma. Dospělí sehrají svůj zápas v sobotu odpoledne od 13 h doma s týmem B z Křešic.

Občerstvení bude opět na hřišti zajištěno, přijďte tedy podpořit Libochovany a užít si příjemný fotbalový víkend!

Jitka F.