LIBOCHOVANY (SŽ) – TJ Sokol Černiv / Libochovice (04.09.2024)

V Libochovanech na hřišti se ve středu 4.9.2024 slavilo vítězství: Libo – Černiv/Libochovice 3:1

Jak se říká: „když něco končí, zase něco nového začíná“, a tak sice skončily prázdniny, ale rozjela se nová fotbalová sezóna, na kterou se spousta z nás těšila. A libochovanští starší žáci dokázali, že jsou bojovníci a v úvodním zápase doma porazili složený tým Černiv/Libochovice 3:1.

I v podvečerním čase bylo na hřišti dost parno, sice k tomu příjemně pofukovalo, ale bylo vidět, že letní počasí nás jen tak neopustí. Pro všechny hráče bylo připraveno osvěžení i během zápasu a fanoušci hojně využívali nabídky studených nápojů od Moniky a Petry ze stánku.

Po prázdninové pauze jsme ve středu 4.9.2024 v 17 hodin uslyšeli hvizd píšťalky rozhodčího a začal první zápas podzimní sezóny. V sestavě starších žáků Libochovan už bohužel nenajdete Šímu Vocáska, Ondru Filingera ani Lukáše Vaváka (z důvodu věku). A tak pomyslnou štafetu převzali ostatní hráči a zhostili se toho přímo na výbornou. Tým posílilo několik nových kluků, kterým přejeme, aby se jim dařilo, fotbal je bavil, přinášel jim radost a aby prožili s naší báječnou libochovanskou partou spoustu milých zážitků.

V úplném začátku hry to vypadalo, že se budou muset oba týmy sehrát, viděli jsme řadu nepřesných přihrávek, míč střídavě poletoval mezi všemi hráči. K naší radosti využil jedné této přihrávky Sam Slahučka, rozběhl se přes celou polovinu hřiště soupeře, úžasně přehodil brankáře a rozvlnila se ta správná síť za zády brankáře. A to dobíhala teprve 1. minuta zápasu. Našim borcům se tak povedlo soupeře zaskočit hned v úvodu hry a dodalo jim to sebevědomí do dalších minut a velmi potěšili všechny domácí fanoušky.

Během prvního poločasu dokázal navýšit skóre Vojta Kostovič, kterého pak během další hry neustále „okopávali“, ale po ošetření vždy statečně hrál zase dál. Soupeř sice do poločasu snížil na stav 2:1, ale do kabin šel náš tým doladit taktiku s veselou náladou.

V druhém poločase zaměstnal soupeř trošku více našeho brankáře, ale Jára Poláček v brance dokázal střely zpracovat, zachytil je či vyrazil. Velkou oporou mu byl po celý zápas kapitán Johny Waller, ale prakticky i všichni ostatní spoluhráči, kteří se semkli,a bojovali o každý míč. A zároveň i útočili, protože chtěli potvrdit svoje vedení. To se nakonec povedlo těsně před koncem zápasu. Po rohovém kopu v 73. minutě brankář soupeře střelu neudržel, míč poskakoval před brankou a nakonec dorazil míč do sítě Tom Vodrážka. Bylo definitivně našlápnuto k vítězství. Skóre 3:1 už se do konce hry nezměnilo a naši mladí si připsali první body do tabulky.