Libochovany – Slavoj Sulejovice (02.04.16)

Tuto sobotu jsme se utkali na domácí půdě s celkem Slavoje Sulejovice. Šlo o zápas mužstev, které spolu okupují střed tabulky, takže se dala očekávat velká bitva o body. Úrovni zápasu také mělo přispět ideální jarní počasí a fakt, že jsme nastoupili v prakticky nejsilnější možné sestavě. Avšak v první půli byla naše hra jalová, bez pohybu a zájmu, za což jsme byli po právu potrestáni v podobě dvou prakticky vlastních branek.  Nejprve domácí stoper na hranici malého vápna odkopnul krtinec místo míče a předal tak ideální šanci osamocenému soupeři. Nedlouho na to si náš brankář chtěl udělat kličku útočníkovi Sulejovic, avšak ten jeho úmysl vystihl, získal míč a zakončoval do prázdné brány. Do druhé půle však náš tým nastoupil jako vyměněn, přidal na pohybu a důrazu. Brzy to neslo ovoce a vyrovnali jsme. Nejpve šel náš útočník důrazně do opakovaného hlavičkového souboje s hostujícím brankářem a napodruhé se mu podařilo vybojovat míč pro osamoceného spoluhráče, který snadno zakončoval do prázdné brány. Druhý gól padl po naší střele, která byla jen vyražena a na následnou dorážku soupeřův brankář již neměl. Tato branka byla kuriozní tím, že ji rozhodčí nejprve neuznal pro mávaný ofsajd, avšak po následné diskuzi své rozhodnutí odvolal. To se nelíbilo hostům a za vytržení karet arbitrovi z ruky šel jeden z nich předčasně do sprch. Každopádně se jednalo o regulerní gól, což po zápase uznali i sulejovičtí. Bohužel jsme, i přes početní přesilu, do konce utkání nedokázali vstřelit rozhodující branku a soupeře tak dorazit. Ba naopak jsme v posledních minutách po chybě střídajícího obránce měli namále, neb šel hostující útočník sám na bránu. Avšak náš brankář se zaskvěl a odčinil tím svou minelu z první půle. O osudu utkání tak rozhodovali pokutové kopy, které jsme s přehledem zvládli a porazili Slavoj Sulejovice 3:2np (0:2).  Zisk 8 bodů v prvních třech jarních utkáních je velmi slibný start, ale vyhráno ještě není neboť je tabulka letos velmi vyrovnaná.

Příští zápas hrajeme vyjímečně v neděli 10. dubna od 16:30 s týmem Černiv B. Utknání se hraje na hřišti v Chotěšově!