Libochovany – FK Viktorie Čížkovice (07.11.15)

V posledním letošním zápase na domácí půdě jsme uhráli dva body po remíze po základní hrací době a vítězství v penaltách. Utkání s Čížkovicemi začlo v podzimním oparu a pro nás velmi příjemně, neboť jsme se rychle ujali vedení 2:0. Nejprve si hostující brankář nechal trestuhodně projít balon po ne zcela tvrdé střele domácího záložníka (přímé zachycení branky na fotografiii pod článkem) a  chvíli nato jsme podruhé skórovali po vydařené kombinaci ve velkém vápně Čížkovic. Záčátek byl pro nás snový, ale nebylo nic rozhodnuto.  Ač jsme mohli zápas a výsledek jen kontrolovat, Viktorce se ješte do přestávky podařilo vyrovnat. Bylo to po našich vlastních chybách a ještě jsme ztratili vyloučeného předstopera, který zatáhl za záchranou brzdu a fauloval soupeřova hráče v samostatném úniku. Po červené kartě následoval přímý kop z hranice velkého vápna, který náš brankář naštěstí výtečně vytěsnil na roh. První poločas tak skončil remízou 2:2. V kabině jsme si o pauze slíbili bojovat a  vydřít z utkání maximální počet bodů.  To se nám z větší části podařilo neboť v druhém poločase jsme byli aktivní a neustále jsme hráli s jasným cílem přidat rozhodující branku. Několik šancí jsme si vytvořili, ale bohužel žádná z nich nebyla využita. Soupeř také několikrát zahrozil a svou asi největší šanci spálil v posledních minutách zápasu, kdy jsme zabránili gólu až výkopem míče z brankové čáry. Zápas se tak rozhodoval v penaltách, kde jsme na rozdíl od minulého zápasu nechybovali a připsali si tak 2 body. Libochovany – FK Viktorie Čížkovice 3:2 (np).

Poslední utkání podzimní části soutěže se hraje příští sobotu, 14. listopadu, od 14. hodin na hřišti mužstva Vchynice. Zápas to bude důležitý neb obě mužstva mají po 15 bodech a vítězství tak bude mít dvojnásobnou cenu. Po utkání bude následovat uzavření podzimu v podobě ‚dokopné‘, která se již tradičně koná v hostinci Na Kovárně v Libochovanech. Všichni příznivci jsou zváni jak na zápas, tak na pozdější oslavu.