Libochovany – FK Travčice (04.05.19)

Sáhnout na dno jsme si – podle předpokladů – měli při domácím utkání s Travčicemi, neboť jsme se vůbec nesešli a hrozilo, že budeme hrát v osmi. Také brankář nám tentokrát chyběl. Toho nakonec dobře zastoupil náš předseda a do pole jsme byli poprvé nuceni nominovat tři nejvyspělejší hráče, které dosud hrají za starší žáky (!!!). Zápas se vyvíjel v náš neprospěch, po první půli jsme soupeři nabídli svými chybami dvě vážné šance, které se nedali neproměnit.  Ale do druhé půlky jsme nastoupili jako vyměnění, začli jsme hrát více kombinačně, obětavě a více si věřit. Hráči Travčic s námi začli mít problémy, byli nuceni bránit a odkopávat do autů. Rohové kopy se nakonec stali pro soupeře skoro osudnými. V 66. minutě po jednom dobře kopnutém se hlavou trefil skvěle nabíhající a zakončující Tomáš Škárka a pak zhruba deset minut před koncem se po podobné situaci pěkně k tyči nohou trefil náš kapitán Aleš Bergl. V té chvíli jsme Travčické měli na lopatě, dále jsme tlačili a hosté se na nic jiného než na odkopy nezmohli. Velká škoda, že jsme nepřidali ještě branku, neboť by to byl v naší oslabené sestavě opravdový fotbalový zázrak. Utkání jsme dohráli za stavu 2:2 a následné penalty jsme bohuže nezvládli. I tak jsme zápas slavili jako vítězný! Velká gratulace patří našim třem mladým nadějím, které se výborně uvedly, také Pítrsovi v bráně, který svými kadeřemi a výkonem připomínal slavného Vítora Baíu .. ;). Velké díky patří také veteránovi Martinu Vyšatovi za obětavý výkon v obraně. Libochovany – FK Travčice tak po divácky vděčném utkání dvou rozdílných poločasů 2:3np (0:2). Detaily utkání zde.

K příštímu utkání jedeme do Lovosic, kde se v neděli 12. května utkáme s tamním „B“ mužstvem, které je dosavadním lídrem naší soutěže.