FK Litoměřicko „D“ – Libochovany (04.11.18)

K předposlednímu zápasu podzimní části sezóny jsme jeli do Mlékojed, kde jsme se utkali s mužstvem Litoměřicka „D“. Utkání bylo ovlivněno tím, že nás dorazilo jen devět a nedal se tedy čekat nějaký zázračný výsledek. Soupeř měl mnoho hráčů na střídání a také toho během zápasu bohatě využíval. Naše taktika byla jasná – vydržet co nejdéle bez inkasovaného gólu a doufat v zázrak. Domácí samozrejmě drželi balón na kopačkách a obléhali naši „vozovou hradbu“, většinou vystavenou jen kousek za naším velkým vápnem. Litoměřičtí se snažili ze všech stran a všemy způsoby. Stříleli, centrovali či se snažili rychlými narážečkami projít středem. Selhávali v zakončení a opravdových šancí si vytvořili jen minimum. A když už šlo něco na bránu, byla to tečovaná střela z větší vzdálenosti, s kterou si jistý Kosťa poradil. My jsme celkem odvážně hráli na jednoho hrotového útočníka a jen jednoho středního záložníka a náš forvard, ač osamocen,  si vytvořil za utkání několik šancí, které zaváněly gólem. Velká škoda, že se nepodařila alespoň jedna branka neb gólových příležitostí jsme si během utkání paradoxně vytvořili více než domácí tým. S postupem času začal být soupeř nervózní a nedůsledný v obraně a my občas zahrozili z rychlých brejků či rohů. Jak ubývaly síly, snažili jsme šetřit čas, ale do poslední chvíle jsme mysleli i na útočení a snažili se ohrozit branku. Nejméně jeden gól bychom si zasloužili, soupeř snad ani ne – nic za zápas nevymyslel a prohrál s námi i v bojovnosti.  Zápas skončil bez branek a rozhodovalo se v penaltách. Ty jsme s přehledem vyhráli a mohli bouřlivě slavit senzační výsledek. FK Litoměřicko „D“ – Libochovany tak po bojovném a obětavém výkonu hostů 0:1np (0:0). Detaily zde.

Poslední zápas před zimní přestávkou odehrajeme příští sobotu 10. listopadu od 14:00 doma s celkem z Třebívlic.

Foto J.Ž.